
O tym, jak ostatecznie zostanie wykonana instalacja wodna w domu, nie decyduje metoda zasilenia budynku w wodę. Niezależnie od tego, czy będzie to własne ujęcie, czy też sieć wodociągowa, kwestią zasadniczą będzie sposób ogrzewania wody, wykorzystane materiały oraz to, czy instalacja wykonana będzie samodzielnie, czy też praca zostanie powierzona profesjonalnej firmie. Od ostatniego czynnika zależeć może sprawność i szczelność instalacji przez długie lata.
- Do czego służy instalacja wodna?
- Kiedy wykonać instalację wodną?
- Jaka instalacja wodna w domu?
- Czym kierować się przy wyborze wykonawcy?
Instalacja wodna w domu jednorodzinnym
Instalacja wodna jest bodaj najważniejszym elementem infrastruktury technicznej budynku. O ile można sobie jakoś poradzić bez zasilania elektrycznego przez pewien czas, o tyle bez wody jest to niemożliwe.
Instalacja wodna w domu zapewnia funkcjonalność kuchni, łazienki oraz toalet. Jest to układ połączonych ze sobą elementów dostarczających zimną i ciepłą wodę do każdego pomieszczenia, które tego wymaga i na każdą kondygnację.
Wykonanie oraz jakość instalacji wodnej sprawiają, iż woda jest zdatna do wykorzystania, ze szczególnym uwzględnieniem jej właściwości spożywczych.
Z tego powodu tak ważny jest dobór odpowiednich materiałów realizowany przez doświadczoną firmę instalacyjną. Dostępne są tworzywa sztuczne, a także miedź.
Termin wykonania instalacji wodnej w domu
W pierwszej kolejności budynek będący jeszcze w stanie surowym obejmują w posiadanie elektrycy. Kolejność jest bardzo ważna z powodów bezpieczeństwa, a także z przyczyn praktycznych. Instalacje wodne nie mogą znajdować się w pobliżu przewodów elektrycznych, nie mogą też kolidować z linią energetyczną.
Rury rozmieszczane są wzdłuż murów i podłóg na podstawie projektu. Trzeba pamiętać, iż po wykończeniu domu na gotowych ścianach pojawią się urządzenia wodne, kanalizacyjne i grzewcze. Montaż rur wymaga od instalatora ogromnej precyzji i zdolności przewidywania.

Wybór wykonawcy instalacji wodnej
Wybór wykonawcy jest zadaniem niezwykle odpowiedzialnym. Wypada dodać, iż od tej decyzji będzie w znacznym stopniu zależała sprawność techniczna instalacji wodnej.
Dlatego warto sprawdzić portfolio oferowanych przez daną firmę usług, gdyż daje to wgląd w umiejętności, możliwości oraz zaplecze techniczne przedsiębiorcy.
Wykaz usług świadczonych przez profesjonalną firmę:
- Budowa oraz montaż nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych;
- Wymiana zużytych instalacji wodno-kanalizacyjnych;
- Naprawa lub wymiana pionów i poziomów kanalizacyjnych;
- Wymiana i renowacja pionów i poziomów wody zimnej i ciepłej;
- Montaż instalacji sanitarnych;
- Eliminacja wycieków wody i kanalizacji;
- kompleksowy montaż wyposażenia łazienek i kuchni.
Bądźmy w kontakcie!
Powyższe zestawienie daje pewność, że wykonawca poradzi sobie z każdym wyzwaniem, wykonując zlecenie na najwyższym poziomie.
Można też zapoznać się z listą wykonanych już zleceń. Profesjonalna firma z pewnością nie omieszka zamieścić na swojej witrynie stosownych informacji na ten temat. Opinie byłych klientów będą doskonałym uzupełnieniem wiedzy niezbędnej przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Sprawdź naszą ofertę instalacji wod-kan.
Instalacja wodna w domu – czy wybór wykonawcy ma znaczenie?
Ogromne, przy czym cena nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru. Instalacje wodne w domu zwykle ukryte są pod kunsztowną ceramiką budowlaną, wewnątrz ścian lub pod podłogą. Nietrudno sobie wyobrazić rozmiary katastrofy w przypadku nieszczelności rur bądź braku ich drożności na skutek nieumiejętnego dostosowania wymiarów lub niewłaściwych spadków.
Budowę, remonty oraz naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnych zawsze należy powierzyć specjalistom. To jedyna gwarancja, iż nie trzeba będzie rozkuwać wszystkiego, co z takim trudem powstawało przez wiele lat.